آکوستیک چیست؟

آکوستیک چیست؟

آکوستیک به عنوان علمی است که با تولید، کنترل، انتقال، دریافت و اثرات صدا تعریف می شود. بسیاری از مردم به اشتباه فکر می کنند که آکوستیک به شدت موسیقی یا معماری مربوط می شود.. در حالی که آکوستیک شامل مطالعه ابزارهای موسیقی و فضاهای معماری است. آکوستیک پوشش طیف وسیعی از موضوعات، از جمله: کنترل نویز، SONAR برای ناوبری زیردریایی، سونوگرافی برای تصویربرداری پزشکی، تبرید حرارتی، لرزه شناسی، بیو آکوستیک و ارتباطات الکتروآکوستیک را در بر می گیرد.. این چرخ دامنه آکوستیک را از چهار زمینه گسترده علوم زمین، مهندسی، علوم انسانی و هنر آغاز می کند. دایره بیرونی رشته های مختلفی را که ممکن است برای آماده شدن برای حرفه ای در آکوستیک مطالعه کنند را فهرست می کند. دایره درونی حوزه هایی را درون آکوستیک ها که رشته های مختلف به طور طبیعی منجر به آن می شود لیست می کند. لیندزی (خود یک فیزیکدان) فیزیک را به طور خاص در حلقه بیرونی فهرست نمی کند. این کار به این دلیل است که یک پس زمینه در فیزیک یکی از دانش های بنیادی مورد نیاز برای مطالعه تقریبا هر یک از زمینه های تحقیق آکوستیک را فراهم می کند. در واقع، انجمن آکوستیک آمریکا (ASA) (که در سال ۱۹۲۹ تأسیس شد) یکی از پنج جوامع اصلی بود که در تشکیل موسسه فیزیک آمریکایی در سال ۱۹۳۱ کمک کرده است. ASA شامل ۱۳ زمینه اصلی مطالعه است که کمیته فنی آن (TCs):

• اقیانوس شناسی صوتی (AO)
• زیست شناسی حیوانات (AB)
• آکوستیک معماری (AA)
• سونوگرافی بیومدیکال / بیورز پاسخ به لرزش (BB)
• آکوستیک مهندسی (EA)
• آکوستیک موسیقی (MU)
• نویز (NS)
• آکوستیک فیزیکی (PA)
• آکوستیک روانشناسی و فیزیولوژیک (PP)
• پردازش سیگنال در آکوستیک (SP)
• ارتباطات گفتاری (SC)
• آکوستیک سازه و ارتعاش (SA)
• آکوستیک زیر آب (UW)

در سراسر ایالات متحده، برنامه های مطالعه در آکوستیک به طور مساوی بین فیزیک و بخش های مهندسی (به استثنای مطالعات در TC از AO، AB، PP، و SC) توزیع شده است. در گروه تحقیقاتی آکوستیک (ARG) در BYU، دانش آموزان در تحقیق و انتشار مقالات در زمینه های ارائه شده توسط TC های AA، EA، MU، NS، PA، SP، و SA منتشر می شوند. ARG BYU با حضور دانشجویان بسیاری از جلسات نیمسال دوم، حضور دانشجویان در شورای دانشجویی ASA، برگزاری جلسات در جلسات ASA و همچنین داشتن گروه دانشجویی خود در ASA در BYU، مشارکت فعال در ASA را ادامه می دهد.

مطالعه آکوستیک منجر به فرصت های شغلی در سه دسته اصلی می شود: تحصیلات (کار به عنوان استاد و غیره)، صنعت و موقعیت های آزمایشگاهی. موقعیت های علمی در آکوستیک در ایالات متحده بسیار زیاد نیست (بعضی از نمونه های برنامه های آکوستیک علاوه بر ما در BYU شامل پن ایالت، دانشگاه تگزاس، دانشگاه میسیسیپی، دانشگاه پردو، دانشگاه بوستون و گرجستان است)، اما عرضه برای کسانی که واجد شرایط و علاقه مند به موضوع آکوستیک دانشگاهی محدود است. صنایع زیادی وجود دارد که نیاز به یک acoustician دارند. بسیاری از شرکت های بزرگ که تحقیقاتی را انجام می دهند، اغلب یک acoustician برای مطالعه صوتی و ارتعاش سیستم / محصولات که شرکت توسعه، نگهداری، و یا مطالعه است را در اختیار دارند. موقعیت های صنعتی هستند که بیشتر فارغ التحصیلان BYU ARG استخدام می کنند. در نهایت، سومین رده شغلی برای آکوستیک ها در جایگاه های تحقیقاتی در آزمایشگاه ها (اغلب آزمایشگاه های دولتی) است. بعضی از آزمایشگاه هایی که دارای آکوستیک هستند شامل آزمایشگاه تحقیقات دریایی، آزمایشگاه ملی لوس آلاموس و آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور می باشند.

برای شرکت در تحقیق آکوستیک در BYU در ARG، به جلسات تحقیقاتی هفتگی خود برای یادگیری در مورد زمینه های فعال تحقیق می رویم. اغلب دانش آموزانی که در زمینه تحقیقات تحقیق می کنند، برای کمک به داوطلبان برای کمک به انجام یک گام مشخص از تحقیقات خود درخواست خواهند کرد. دانش آموزان ممکن است درخواست کنند که با یک یا چند اساتید ARG ملاقات کنند تا منافع خود را در تحقیق مورد بحث قرار دهند و یک موضوع تحقیق در دسترس را پیدا کنند که دانشجویان بتوانند در پایان کار یا پایان کار خود را انجام دهند. تحقیق به دانش آموزان کمک می کند تا به حرفه های حرفه ای خود بپردازند. این همچنین فرصتی برای دانش آموزان فراهم می کند تا مهارت نوشتن فنی، مهارت مورد نیاز در تقریبا تمام گزینه های شغلی موجود طبیعت فنی را فراهم کند.

آکوستیک به چه معناست؟

آکوستیک علم بین رشته ای است که با بررسی همه امواج مکانیکی در گاز ها، مایعات و مواد جامد از جمله موضوعات مانند ارتعاش، صدا، سونوگرافی و انفوزیون می پردازد. یک دانشمند که در زمینه آکوستیک کار می کند، یک acoustician است در حالی که کسی که در زمینه تکنولوژی آکوستیک کار می کند ممکن است یک مهندس صدا شناخته شود. استفاده از آکوستیک در تقریبا در تمام جنبه های جامعه مدرن با بیشترین آگاهی از صنایع کنترل صدا و صدا است.
شنیدن یکی از مهم ترین روش های زنده ماندن در جهان حیوانات است و سخنرانی یکی از ویژگی های متمایز انسانی و فرهنگی است. بر این اساس، علم آکوستیک در بسیاری از جنبه های جامعه بشری، موسیقی، پزشکی، معماری، تولید صنعتی، جنگ و غیره گسترش می یابد. به همین ترتیب، گونه های حیوانی مانند پرنده ها و قورباغه ها صدا و شنوایی را به عنوان یک عنصر کلیدی از مراسم های جفت گیری یا نشانه گذاری سرزمین استفاده می کنند.

تاریخچه اکوستیک

در قرن ششم قبل از میلاد، فیلسوف یونان باستان پیتاگوراس می خواست بداند چرا برخی از ترکیبات صداهای موسیقی بیشتر از دیگران به نظر می رسد و پاسخ های خود را از لحاظ نسبت عددی نشان می دهد که سری هارمونیک نوشتار در رشته است. او معتقد است زمانی که طول رشته های ارتعاشی به عنوان نسبت عدد صحیح قابل بیان است (به عنوان مثال ۲ تا ۳، ۳ تا ۴)، تن هایی که تولید می شود، هماهنگ و کوچکتر است. برای مثال، رشته ای از یک طول مشخص، با یک رشته از دو برابر طول (دیگر عوامل برابر) صداهایی کاملا سازگار است.
ارسطو (۳۸۴-۳۲۲ پیش از میلاد) تصور می کرد که صدا شامل فشرده سازی و پراکندگی هوا است که ” هوا که در کنار آن می افتد و می کشد، بیان بسیار خوبی از ماهیت حرکت موج است.

حدود ۲۰ سال قبل از میلاد، معمار و مهندس روم ویتروویوس یک رساله درباره ویژگی های صوتی تئاتر از جمله بحث در مورد تداخل، پژواک و بازتاب، آغاز آکوستیک معماری را نوشت. ویتروویوس در کتاب V Architectura (ده کتاب معماری)، صدایی را به عنوان موجی قابل مقایسه با یک موج آب که به سه بعد تقسیم می شود، تشبیه می کند و هنگامی که از انسداد عبور می کند، عقب می افتد و موج های زیر را می شکند.
اصول صوتی از زمان های قدیم استفاده شده است: تئاتر رومی در شهر عمان.
درک فیزیکی فرایندهای صوتی به سرعت در جریان و پس از انقلاب علمی پیشرفت کرد. به طور عمده گالیله و مین مرسن (۱۶۴۸-۱۵۸۸)، به طور مستقل، قوانین کامل رشته های ارتعاشی را کشف کردند (تکمیل آنچه که پایتاهاورها و فیثاغورس ها ۲۰۰۰ سال قبل آغاز کرده بود). گالیله نوشت: “امواج بوسیله ارتعاشات یک بدن صدای بلند تولید می شود که از طریق هوا پخش می شود و باعث می شود تا محرک های مغزی که ذهن به عنوان صدایی آن را تفسیر می کند، بیانیه ای قابل توجه است که به شروع آکوستیک فیزیولوژیکی و روحی انجامید.

 

 

از ما حمایت کنید

نویسنده مطلب: deconik

گروه بازرگانی دکونیک با 29 سال سابقه ، همکاری با برند های موفق ایران در حال حاضر طی فعالیت های جدید و کسب آگهی لازم در زمینه آکوستیک،عایق های صوتی، پشم سنگ و... قدم برداشته تا در کنار شما دوستان خدمتی دیگر را برای شما به ارمغان بیاورد. نام تجاری دکونیک در سال 1392 ثبت گردید و با این برندسازی بستری مطمئن و محصولاتی با کیفیت و انحصاری را برای شما همراهان عزیز فراهم کرده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *